Sposoby na odpowiedzialność (jakby).

Kolejny bezglutenowiec, kolejny hipster, zabijcie to nim się rozmnoży!

Reklamy

Skoro już mowa o „back to school”, w którym przedstawiłem wam, co nieco o tym, co tak naprawdę powinniśmy zrobić i przemyśleć przed szkołą, dzisiaj napomnę wam o tym co robić by (przynajmniej) wyglądać odpowiedzialnie i dojrzale w nowej szkole i nie tylko.  Liceum na przykład, to nowe środowisko, inne osoby, inne zwyczaje i relacje, które można tworzyć. Bo dla przykładu w zacnej gimbazie relacje polegające na udowadnianiu kolegom, jakim to się jest gierojem, w liceum, mam nadzieję, już odchodzą do lamusa, jako dziecinne i głupie.

SPOSOBY NA ODPOWIEDZIALNOŚĆ (JAKBY)

1

 • NUMER JEDEN – BĄDŹ PEWNY SIEBIE

Mam nadzieję, że dla większości nie będzie to trudne gdyż, aby tego dokonać wystarczy, (co jest czasem problemem) znać swoją wartość. Jeżeli tego nie macie, przynajmniej grajcie na takich, którzy wiedzą, na co ich stać.

Dlaczego pewność siebie pomaga nam wyglądać bardziej dojrzale? Otóż jest na to prosta odpowiedź skłaniająca nas do tego byśmy jednak zakończyli jeden okres w życiu, a zaczęli następny. Ludzie dojrzali są pewni siebie, dlatego że… dojrzali. Niczym jabłko, które kiedy jest zielone nie wie czy ma spaść z drzewa czy nie, ale kiedy jest już czerwone spada bez wahania wiedząc, że to już czas, znając swoje miejsce.

Tak, jeżeli chcesz być odpowiedzialny lub na takiego człowieka wyglądać, poznaj swoje miejsce w szeregu byś wiedział skąd zacząć. Skąd się wygrzebać, albo gdzie zostać, jeżeli jest miło.

 • NUMER DWA – DBAJ O SIEBIE

Będąc w nowym otoczeniu lub po prostu idąc gdziekolwiek masz nadzieję, że ludzie wezmą cię na poważnie i będą cię szanować (tak powinno być, jak tak nie myślisz, jest to, co najmniej dziwne) musisz najpierw sam o siebie zadbać i wziąć siebie na poważnie. Chodzi mi tutaj szczególnie o wygląd i zachowanie gdyż, kiedy poznajesz ludzi to właśnie po tym jesteś oceniany najpierw.

Dbaj o siebie, szanuj się fizycznie, nie doprowadzaj do sytuacji, w której sam czujesz się źle w swoim ciele, bo to wszystko wychodzi na wierzch. Dbaj o to by wyglądać dobrze, być zadbanym i nie kurwować w towarzystwie, w którym się nie przeklina. Jeżeli ludzie zobaczą, że szanujesz siebie i to, co robisz to sami zaczną cię szanować. Instant reaction.

3

 • NUMER TRZY – JEDZ ZDROWO

O matko! Kolejny bezglutenowiec, kolejny hipster, dajcie mi nóż, zabijcie to nim się rozmnoży! – Nie ma, po co tak reagować. Kolejną wskazówką nie jest to, żebyś bał się glutenu, a mięsa nie tykał, bo to nie ma sensu, jedyne, co mam na myśli to fakt, że to, co jesz zostaje w tobie i to widać. Jeżeli chcesz zawsze wyglądać na gotowego do działania i świeżego, jedz takie rzeczy (świeże – nie gotowe do działania, takie trzeba najpierw zabić).

Do wszystkich vege, spokojnie, nie ma się co denerwować to tylko wpis na pomniejszym blogu, nic więcej.

To, co jesz ma dać ci energię, a nie obciążyć i sprawić, że zaśniesz. (Osobiście uwielbiam takie jedzenie niestety tylko w wolne dni, kiedy wiem, że mogę odespać to, co zjadłem.)

 • NUMER CZTERY – BĄDŹ SOBĄ

Tak, wiele się tutaj mówi jak kłamać, jak opętać ludzi i jak sprawić by robili to, co chcemy, lecz najważniejsze w życiu jest to jak my się czujemy i co robimy. Wierząc czy nie, coś takiego jak karma, może pod inną nazwą, istnieje i ma wpływ na nas i innych.  Zwykła konsekwencja. Dlatego jeżeli nie jesteś mistrzem aktorstwa, nie pakuj się w sytuacje gdzie możesz zostać „ujawniony” (Waszczi ty analogu) przez innych, a twoje kłamstwa wyjdą na jaw. Bądź sobą i pokaż, że jesteś z tego zadowolony, inni to podłapią i od razu zyskasz oczekiwaną reakcję.

2

 • NUMER PIĘĆ – ĆWICZ DLA SIEBIE

Czy to w mowie czy w fizyczności, każde ćwiczenia pomagają ci ulepszyć to, co już masz. Wysiłek fizyczny, szczególnie regularny stymuluje nasz organizm tak, aby sam robił wiele rzeczy i ulepszał się sam, bez pomocy leków itp. Dodatkowo, podczas wysiłku uwalniają się hormony szczęścia i stresu, które są ogromnie ważne dla utrzymania świeżości umysłu, który w takiej formie będzie ci potrzebny.

Ja sam, kiedy tylko mam czas, przed napisaniem posta staram się biegać. Nie w tym przypadku, dzisiaj siedziałem cały dzień „dupą do góry” jak to mówi mama i nic nie robiłem.  Nie róbcie tego, nie, nie.

 • NUMER SZEŚĆ – PRZYZWOITOŚĆ

Boże Waszczi, weź idź sobie, kto w tych czasach myśli o przyzwoitości, to jakaś przedwojenna rzecz, rusz się z czasem, a nie siedzisz w średniowieczu!

Tak, wiem co myślicie, przyzwoitość nie jest dla nas, cool kids i tak dalej. To wszystko kończy się jednak, kiedy przychodzi czas szukania pracy i bycia reprezentatywnym. Tak – to część bycia dojrzałym, wyglądanie odpowiednio do sytuacji.

Tak samo, jeżeli chodzi o szkołę. Chłopaku, ubierz się odpowiednio, nie zakładaj czegoś, co ma przypominać koszulę, załóż koszulę, na jeden dzień, to nie jest dużo. Dziewczyno, wiem, że jest gorąco, ale nie pokazuj nam tyłka, nie o to tutaj chodzi, to zostaw na wieczór z chłopakiem, nas ostań w spokoju i wyglądaj przyzwoicie jak dyrektor w statucie przykazał, to nie jest wielka tragedia.

Tak oto macie ten jakże niezawodny poradnik bycia reprezentatywnym i postrzeganym, jako osoba odpowiedzialna. Bo co, jak co ale stwarzanie pozorów to w dzisiejszych czasach, niezła sztuka.

BO CO JAK CO, ALE ZASADY TO W ŻYCIU „CZEA” MIEĆ!

6 myśli na temat “Sposoby na odpowiedzialność (jakby).”

 1. Trafne rady w sumie większość z nich jest w moim życiu nie dlatego, że żyje w formie jakiegoś schematu jak być postrzeganym jako dojrzały człowiek. Po prostu są to moje przyzwyczajenia, które towarzyszą mi odkąd pamiętam. Nigdy nikomu się nie „podlizywałam”, zawsze byłam sobą a zdanie innych przelatywało obok mnie 🙂
  Zapraszam również do mnie 🙂
  http://livetourevel.blogspot.com/2016/08/challenge-by-ewel-stylizacja2.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s