Jak żyć!?!

Być szczerym to dawać innym prawdziwe świadectwo.

Reklamy

Nawiązując do kultowych słów kierowanych do byłego już premiera odejdę od tematu polityki, bo po pierwsze, lewaka nie ma po co słuchać, po drugie na tym blogu nie ma po co w ogóle pisać o czymś, co dołuje.
I tak oto po cichym wyrażeniu swojego zdania mówiąc jednocześnie, że tego nie robiłem zacznę dzisiejszy post.
Tak w ogóle, majówka już!- Pewnie nie wiedzieliście.
Raz napisałem tutaj jak to zrobić by ludzie robili to, co chcesz by robili. Przedstawiłem to, jako coś dobrego i tak nadal uważam, bo prowadzi to do szczęścia rozumianego przeze mnie. Szczęścia z posiadania władzy.

Dzisiaj podskoczę do was z garstką innych rad. Rad mówiących jak sprawić, JAK ŻYĆ – szczęśliwiej.

HELLO

  1. Żyj w zgodzie ze sobą.

Aby móc określić siebie, jako szczęśliwego człowieka musicie określić sobie swoje zasady. Wsłuchać się w siebie i powiedzieć na głos to, na co sobie pozwalacie i to, czego zabraniacie. Wiem, że na początku idea ograniczania siebie może wydawać się nawet głupia, ale wiedz…, kiedy uda Ci się zachować swoje zasady w sytuacji stawiającej to na próbę poczujesz dopływ samodocenienia i dumy z tego, że stałeś się asertywny i wiesz, czego chcesz.

  1. Bądź szczery

To jedna z moich najważniejszych zasad. Być szczerym to dawać innym prawdziwe świadectwo, co myślicie. Wiem też, że funkcjonuje coś w stylu „ Najpierw bądź miły, a potem szczery” uważam jednak, że to wierutna bzdura. Dlaczego nie można być szczerym i robić to w przyjemny sposób. Mów prawdę i sobie i innym, ale nie mów jej sucho jak Spartanin. Eufemizmy mile widziane.

Powiedz: Gustowny – zamiast – do dupy.

Albo: Ciekawa interpretacja – zamiast – chujowe myślenie.

  1. Bądź asertywny

Asertywność to sztuka zakamuflowanego egoizmu i egoizmu zdrowego. Musisz żyć i robić dla siebie, nie dla innych. Kiedy robisz coś dla innych znajdź w tym coś dla siebie. To nie jest proste, ale pomaga. Kiedy wiesz, że robisz coś, bo Ty to lubisz czujesz władze nad swoim losem, bo nie robisz czegoś, co ktoś ci każe bądź czegoś, co „wypada”.

make your goals happen

  1. Stawiaj sobie cele.

Rob to i realizuj je systematycznie, dąż to swoich celów jakby były sensem życia (w istocie są). Pamiętacie ten wpis, mówiłem w nim o dalekosiężnych i bliskich celach. Podzielcie działania na małe kroczki i jak z klocków lego układajcie wieżę.  – Powiedział… życie to nie wieża z lego, to flappy bird.

– A zatem ćwicz się w tym by w końcu przelecieć przez te życiowe problemy, mimo wielu upadków!

  1. Miej czas dla siebie, rodziny i przyjaciół.

Nie zawalaj się toną rzeczy do zrobienia, które blokują twój czas, dodatkowo na twoje życzenie. Rób to, co kochasz i żyj tym.  Tańcz, śpiewaj w chórze, cokolwiek, ale pamiętaj, że nie żyjesz sam i pamiętaj też to, że masz innych koło siebie, o których musisz dbać. Jeżeli chcecie zawalić się toną zajęć tylko po to by poczuć się produktywnym i wartym świeczki to mówię wam, to blednę koło.  Nic bardziej destruktywnego; po jakimś czasie zabraknie wam fizycznego czasu by zrobić jeszcze więcej i załamiecie się myśląc o sobie, jako o bezwartościowych osobach.

Zapraszam na wywiad ze mną! 

spodobało się-

Jeden komentarz na temat “Jak żyć!?!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s