Jak dobrze kłamać?

Witajcie… po dość długiej przerwie, ale panowały u mnie święta, mimo że ich nie obchodzę, to ktoś musiał robić sałatki. No, ale już po, Jezus wyszedł z piekła (już się nie bulwersujcie, Jezus zgodnie z Biblią był w piekle zanim zmartwychwstał), więc mogę zacząć od nowa.

Dzisiaj poznacie kilka krótkich i łatwych rad jak dobrze skłamać.

I nie, nie jestem za tym by kłamać, nie jest ze mnie wielki kłamca, ale wiadomo, że człowiek jest samolubny, ja, ty, nawet mały dzieciak, który dopiero, co uczy się chodzić, i ta właśnie cecha skłania każdego człowieka do kłamstwa.

I tu mamy problem, ponieważ w przeciwieństwie do naszej świadomości, jako takiej, która chce kłamać, widząc jakie korzyści to kłamanie przynosi, mózg jest inny i niestety zawsze mówi prawdę i zawsze chce ją ujawnić.

Dlatego kłamstwo ma krótkie nogi – mózg po prostu nie wytrzymuje i albo dopada nas głupie poczucie winy czy wyrzuty sumienia albo ktoś inny ujawnia prawdę, ale to też nasza wina.

Dlaczego?

Każdy człowiek na swojej drodze życiowej uczy się kłamać, jednym wychodzi to dobrze, innym mniej, ale to zawsze kwesta czasu i praktyki. To, że prawda wychodzi na jaw to jedynie nasza wina, bo albo źle przemyśleliśmy kłamstwo i zostawiliśmy w nim luki albo nasze ciało nas wydało, a mówiąc ciało mam na myśli odruchy, nad którymi tylko mózg ma kontrolę, a mózg nie równa się „my”.

Pierwszym sposobem na dobre kłamstwo i zasadniczą podstawą jest dobry i motywujący nas powód. Musimy mieć przed sobą konkretną wizję tego, co osiągniemy dzięki kłamstwu i musi to nas motywować. Bez tego prędzej czy później wyjawimy nasz sekret lub pozwolimy by ktoś inny to zrobił.

Po drugie musimy opracować szczegóły. Każde kłamstwo wymaga wyimaginowanej matrycy, która będzie stanowiła wiarygodne tło. Musimy popracować nad detalami, które uczynią nasze kłamstwo bardziej odpornym na zdemaskowanie. Musimy to zrobić, ponieważ każdy może zapytać z innej strony, a my musimy wiedzieć jak odpowiedzieć by brzmiało wiarygodnie. Każda historia oprócz głównego wątku ma wiele szczegółów i musimy o nie zadbać.

TRUTH

Następnym krokiem, który uwiarygodni nasze kłamstwo będzie dodanie jak najwięcej prawdy. Co to znaczy? Po prostu- musimy wpleść nasze kłamstwo w tok prawdziwych faktów. Im więcej prawdy wokół kłamstwa tym lepiej je ukryć.

Częścią naszego kłamstwa są ludzie, musimy zadbać też i o nich. Im więcej osób nam uwierzy tym lepiej będzie nam uzyskać nasz cel. Najlepszym sposobem jest by rozmówcy słyszeli od nas to, co chcą słyszeć, a my między to możemy wplątać coś, na czym skorzystamy. To proste. Poznaj tych, których chcesz oszukać i potem manipuluj nimi na swój sposób. To wbrew pozorom proste. Najgorszą przeszkodą będzie zapewne nasz umysł i wyrzuty sumienia, ale czego się nie robi dla sukcesu.

Uważaj na swoje ciało. Jak wspomniałem wcześniej, ono pierwsze cię zdradzi. Musisz poznać siebie i swoje odruchy, a potem zadziałać tak, żeby to ciało słuchało ciebie, a nie na odwrót. Pamiętaj o kardynalnych zasadach zachowania spokoju. Mów płynnie, nie okazuj stresu, trzymaj ręce z dala od swojej głowy, a dłonie miej otwarte. Nie utrzymuj ciągle kontaktu wzrokowego, to największy błąd. Mimo wielu mitów kłamca zazwyczaj demaskuje się tym, że patrzy ci w oczy.

Och i ostatnie. Najlepszym sposobem by ukryć się w niekomfortowej sytuacji i odsunąć od siebie podejrzenia to przedstawić siebie na przegranej pozycji, ukryć cele, ale najważniejsze to przygotować emocjonalny i uciskający szantaż.  Nic tak nie odsunie od ciebie podejrzeń tak dobrze, jak opowiesz ckliwą i poruszającą historyjkę albo zaszantażujesz kogoś emocjonalnie.

No. To łatwe kroki, każdy może je wcielić w życie i mogę wam powiedzieć, nie zagwarantować, że osiągniecie własne cele. Chcesz wygrać, zrób to, ale wiedz, że albo wygrywasz albo jesteś dobrą osobą, trzeba wybrać.

To by było na tyle jak na dziś, widzimy się w tym tygodniu.
Do zobaczenia
Waszczi

Reklamy

8 myśli na temat “Jak dobrze kłamać?”

 1. Artykuł nie jest zły, lecz popracuj nad budową zdań. Masz bardzo dużo powtórzeń, które zniechęcają do czytania. Mimo dość obszernego tematu, nie wykorzystałeś go w pełni, co więcej nawet się w niego nie zgłębiłeś. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

   1. Hejcierzu? Jaaaa? No co ty 🙂 Ekspertką nie jestem ale jest dość dużo sposobów na efektywne kłamanie. Wspomniałeś tylko o podstawach, jednak to nie wszystko, trzeba o wiele bardziej uważać na czynniki zewnętrzne. 🙂

    Polubienie

   2. ależ masz rację, dałem podstawy ponieważ każdy spotka się z innymi czynnikami zewnętrznymi, za długo bym musiał pisać by je wymienić 🙂 pozdrawiam serdecznie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s